2009. június 5., péntek
Tapasztalataim
Számomra legnagyobb élmény a blog írása a napló szerkesztése volt mert, hogy még ilyet nem csináltam. Elvarázsoltak az oktató dvd-k megpróbáltam letölteni, de persze nem lehet. Azok a feladatok is szép lassan elkészültek amikről úgy gondoltam nem fog menni, de a video lassú nézése, lépésről lépésre és egy másik ablakban pedig a feladat készítése párhuzamosan, így már ment. Köszönöm. A feladatok leírását azért szépen lementettem magamnak, hogy újra és újra elolvashassam. Mert bizony rá kellett jönnöm felületesen olvasok, átsiklom lényeges dolgok felett. Tanulság mindig kétszer olvassam el a feladatokat.
A google sokrétű használata nagyon tetszik és fogom is rendszeresen használni. A nálunk most folyó könyvtáriskolában a középiskolásoknak meg is szeretném tanítani. S a hírcsatornákat is hasznos dolognak tartom, jó így összegyűjteni mindent egy lapra. Egyedül a Picasa-val nem vagyok kibékülve mert esetleges, hogy néha sikerül feltölteni valamit vagy a mappa műveletek tudatosan végrehajtani. Jó lenne egy magyar nyelvű leírás a programról.
Köszönöm a tanítást, hogy tanulhattam. Üdvözlettel:G. Erzsi
2009. június 4., csütörtök
Gál Erzsi: Életem a fogyókúra
Imádok enni és főzni, sütni, de szeretek jól kinézni, mivel a kettő nem egyeztető össze igyekszem olyanokat főzni ami kevésbé hizlal. Imádok úszni ez sem rossz ha az ember jókat evett. S időnként fogyókúrázom mert sajnos minden kalória meglátszik rajtam.
Röviden mi az amit én szeretek.
Várom azokat akiknek vannak jó receptjeik és szívesen közzétennék, vagy ötletük hogyan lehet könnyebb az ember élete a szó szoros értelmében.Ezen a címen olvasni lehet néhány receptet amik a könyvtárosok kedvencei
Vajon mi a közös a csokoládéban, a kutyaeledelben és a szájvízben? Mi az, ami a műsajtban éppúgy benne van, mint a perecben és a fogkrémben? Egy jó adag kémia adalékanyagokkal fűszerezve: szinte nincs termék asztalainkon és tányérjainkban a modern élelmiszer-feldolgozás közreműködése nélkül. Hans-Ulrich Grimm: Leves hazudik című könyvét tudom ajánlani azoknak akiket érdekel mi miből készül a mi szép új világunkban.
2009. június 3., szerda
MOZGÁS
2009. június 2., kedd
Kutyatár
Ha a kutyákról esik szó, akkor – ízlés szerint- sokféle kutyusra gondolhatunk:
- van olyan amelyik kicsi,
- van olyan amelyik nagy,
- van olyan amelyiknek szép nagy bundája van
- van amelyiknek még kicsi se jutott (nevezzük nevén a dolgokat…kopaszok szegények)
- van olyan, amelyik neves ősöket mondhat, akarom mondani, ugathat magáénak
- van olyan, aki nem….. ő és a társai vannak többségben, azt gondolom és ők az én nagy KEDVENCEIM !!!
Régi vágyam, hogy egyszer elmegyek a békéscsabai kutyamenhelyre és kiválasztom a legcsúnyább kiskutyát. Azért a „legcsúnyábbat”, mert az lenne nekem a legszebb.
Ez terv maradt, mert eddig, amikor híre ment, hogy kellene egy kutyus a házhoz, a rokonság máris elhalmozott ajánlatokkal. És kinek van szíve nemet mondani egy édes kis csöppségre…. Szóval jöhetett:
- ZOKNI kutya Fényesről …. 1992-ben, őt 2008-ban veszítettük el, 17 évesen pihent meg.
- FÜLES Mezőmegyerről 2005-ben, akit a kutyus mamájának a gazdija igazi „sportszerként” ajánlott, kidomborítva az „anyakuty” sportos tulajdonságait.
Mert ki ne szeretné:
- ha a vizsla-keverék kis kedvenc lendületből ugrana fel rá, hogy szeretettel üdvözölje egy nehéz nap végén,
- ha délutáni séták közben nemcsak a gazdi lába, hanem a karja is izmosodik, hiszen valahogy el kell dönteni, hogy merre menjünk tovább,
- az általános iskolai testnevelésórákat felidéző, soha véget nem érő „kislabda-dobásokat”… mert ennek bizony, ha a kutyuson múlna, soha nem lenne vége.
Ha a macskák nem érnek rá átjönni, akkor a sünik is jó játszópajtások….. jól meg lehet őket ugatni, éjjel és hajnalban….. és előbb-utóbb a Gazdi is előkerül. Így igazán nem unalmas az éjszaka....
ÁLLATOK
Gyerekkoromban volt kutyám, macskám, hörcsögeim, patkányom és persze akváriumom is. Mikor férjhez mentem, családi házba költöztünk és ott már inkább haszonállatokat tartottunk, még a kutya és a macska is haszonállattá vált. Bizony a kutya házőrző volt, a macska pedig az egérinváziótól védett meg minket. Ezáltal valahogy a kapcsolat is mássá vált. Más úgy állatot tartani, hogy csak akkor vagy vele, ha éppen eteted, vagy kinnt járkálsz a kertedben és más akkor, amikor a lakásban együtt élsz vele és ismered még a sóhajait is.
Mikor az élet úgy hozta, hogy panellakásba költöztünk, nagyon elgondolkodtam, kell-e, szabad-e állatot tartanom. Meg kell mondanom sokáig ellenáltam...
Először egy ékszerteknős költözött hozzánk, aztán egy tengerimalac, majd jött az akvárium és végül egy macska.
Kíváncsi vagyok, kollégáim hogyan vélekednek az állattartásról, hogyan viszonyulnak az állataikhoz, ezért készítettem egy kis kérdőívet:
2009. május 31., vasárnap
Kis Mari:Szerelmem a Japán kert
Japánban maradt fenn a legtöbb műemlék jellegű kert, melyek többnyire szentélyek, templomok, paloták mellett épültek, de a múlt századból fennmaradt néhány Kyótóban lévő magánkert is.A kerteken érezhető a kínai, koreai hatás, de a japán kertek sajátossága nyilvánvaló, nincs bennük luxus, sem pompa. A kert elemeinek alakulásában jeletős szerepe volt a sintoista vallásnak, mely szerint a temészeti elemekben is lakoznak istenek. Ez a felfogás, s a természet végtelen tisztelete alakította az alapvető kertépítő elemeket, a vizet, fákat, hegyeket, dombokat, sziklákat, szigeteket, fehér homokot.1991-ben találták meg a legrégebbi japán kertmaradványokat.Érdemes említést tenni a kertépítés különböző korszakokban mutatott sajátosságairól, fejlődéséről.
Bővebb információ erre a linkre kattintva:
Ezen a képen már a saját kertem egy részlete látható.
Az építése még folyamatban.
2009. május 30., szombat
ANIKÓ: ÉN ÉS A FÉNYKÉPEZÉS
A tájfotózáshoz elég kicsi a látószöge, de így is elég jó képeket készít. A 4-szeres optikai zoom viszont több mint kategória társainál, ezzel már elég jól ráközelíthetünk egy toronyra. A maximális ISO 400, amivel már kivilágított épületekről jó éjszakai fotók készíthetők.
Két hónapja van egy második Canonom. Ez a gép (egy bridge) átmenet a kompakt és a profi gépek között. Vannak automata funkciói, de minden állítható rajta manuálisan is. Az utóbbiakat még tanulom. A használható maximális ISO 3600. És a legjobb, hogy a legtöbb bridge géptől eltérően itt is van szupermakro lehetőség.
A digitális fényképezéshez „járulékos” időtöltés a képszerkesztés. Ennek alapjait szintén a BMTK (akkor még BMK) tanfolyamán tanultam. A leggyorsabb és legegyszerűbb talán a Picasa használata. Jóval időigényesebb a bonyolultabb szerkesztésekhez is megfelelő Gimp, a nagyszerű ingyenes program. Most tervezem, hogy megismerkedem a Photoshoppal is. Találtam nagyon jó kis oktató videókat. Például ezt itt:
Az egyik legjobb könyv, amit digitális fényképezésről olvastam Chris Weston profi természetfotós "500 tipp és trükk - digitális fényképezés" című könyve. Mindenkinek ajánlom!